Rozkład: Poniedziałek - Sobota - 08:00 - 18:00, Niedziela - 08:00 - 14:00
48 717441055

Levitra Online

Lek Levitra jest przepisywany w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn

Zastosowania, Dawkowanie, Skutki uboczne

Informacja o medycznym preparacie Levitra.

Należy uważnie zapoznać się z instrukcją, o stosowaniu preparatu Levitra. Ta instrukcja opisuje preparat Levitra z dawką pastylek po 5, 10, 20 miligramów. W przypadku niezrozumienia czegoś, lub będą pytania na temat stosowania preparatu – należy zwrócić się do leczącego lekarza na konsultację.

Preparat Levitra. Wiadomości ogólne:

Preparat Levitra przeznaczony dla leczenia zaburzenia erekcji u mężczyzn. Zaburzenia erekcji – oznacza brak erekcji i niemożność osiągnięcia i zachowywania erekcji podczas aktu płciowego, niezbędną trwałą erekcję.

Czynna substancja Levitra – Vardenafil.

Forma produkcji i skład Levitra:

Levitra jest produkowana w pokrytych osłoną pastylkach, w jednym opakowywaniu może mieścić się po 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 12 pastylek preparatu. Jedna pastylka Levitra zawiera aktywną substancję – Vardenafil, o wadze 5, 10 czy 20 miligramów.

Podstawowe właściwości Levitra i jej działanie na organizm mężczyzny.

Levitra jest inhibitorem fosfodiesterazy typu 5 i służy jak już było powiedziane dla leczenia zaburzenia erekcji u mężczyzn. Pod czas wzwodu ma miejsce proces hemodynamiczny, który osłabia tkankę mięśniową gładką ciał jamistych prącia. Ma miejsce wydzielanie tlenku azotu (NO) z pierwszych zakończeń ciał jamistych przy seksualnej stymulacji i zwyżkuje cykliczny guanozyno-5′-monofosforan (GMP). To towarzyszy rozluznieniem gładkich mięśni ciał jamistych, wskutek czego przepływ krwi do prącia zwiększa się.

Funkcją Levitra (Vardenafil) jest blokowanie fosfodiesterazy typu 5, która rozszczepia cykliczny guanozyno-5′-monofosforan (GMP), endogenne NO w ciałach jamistych wzmacnia się podczas seksualnej stymulacji i działanie preparatu wzmacnia reakcję na stymulację seksualną.

Farmakokinetyka Levitra:

Preparat Levitra jest dosyć szybko wchłaniany i, z reguły, działanie lekarstw rozpoczyna się po 15-25 minutach po zarzyciu, a efektywne działanie preparatu trwa 4-5 godzin od momentu zarzycia. Wynik maksymalny Cmax średnio osiąga się po godzinie (w rozmaitych wypadkach od 30 do 120 minut). Należy zaznaczyć, że Cmax i szybkość wchłaniania Levitra obniża się po tłustym jedzeniu. Zwykłe jedzenie nie wpływa na farmakokinetyczne właściwości Vardenafil.

Sposób stosowania i dawki Levitra:

Levitra jest stosowana wewnętrznie, niezależnie od jedzenia. Dla działania preparatu jest potrzebna jest stymulacja seksualna. Aby Levitra zadziałała trzeba przyjmować zalecaną dawkę 10 mg na 25-60 minut przed początkiem stosunku płciowego.

Jeśli pozytywnego wyniku takie dawkowanie nie wywołuje, dawkę zwiększają do 20 miligramów (taką dawkę z reguły przeznaczają chorym z pełnym lub częściowym usunięciem gruczołu krokowego i cukrzycą). Jeśli pacjent przyjmuje inne preparaty dawka Levitra dobiera się do 2,5 - 5 mg. Pacjentom, starszym 65 lat zalecana dawka – 5 miligramów. Lekarz może zwiększyć dawkę do zwyczajnych 10 mg, w zależnośi od indywidualnej tolerancji i wyniku działania preparatu Levitra. Również polecana dawka preparatu 5 mg musi przeznaczać się pacjentom z umiarkowanymi naruszeniami funkcji wątroby. Nie należy przeznaczać preparat Levitra więcej niż raz na dobę. Maksymalna dawka Levitra wynosi 20 miligramów na doby.

Przedawkowanie Levitra:

Znany jest wypadek przyjęcia preparatu Levitra jednorazowo w dawkowaniu 80 miligramów, jednak jakichkolwiek pobocznych negatywnych skutków on nie wywołał. Jednak stosowanie preparatu dwukrotnie na dobę dawką 40 mg zaobserwowano wyraźne bóle krzyża. Przy przedawkowaniu jest zalecana symptomatyczna i wspierająca terapia.

Przeciwskazania i zalecenia stosowania Levitra przez pacjentów z chorobami przewlekłymi:

Preparat Levitra nie jest zalecany:

 • pacjentom z sercowo-naczyniowymi chorobami, którym nie jest wskazana aktywność seksualna
 • jeśli pacjent przeniósł w ostatnich sześciu miesięcach udar mózgu czy zawał mięśnia sercowego
 • jeśli ciśnienie tętnicze u pacjenta w spokojnym stanie jest poniżej 90 milimetrów słupka rtęci
 • jeśli u pacjenta obserwuje się i rozpoznaje niekontrolowane podwyższenie ciśnienia tętniczego
 • jeśli u pacjenta rozpoznaje się niestabilna dusznica bolesna
 • jeśli u pacjenta rozpoznaje się wrodzone wydłużenie interwału QT
 • jeśli u pacjenta rozpoznano zwężenie zastawki aortalnej i idiopatyczne hipertroficzne subaortowe zwężenie
 • jeśli u pacjenta rozpoznano ciężką niewydolność wątroby
 • jeśli u pacjenta rozpoznano schyłkową niewydolność nerek, wymagająca przeprowadzenia dializacji
 • jeśli u pacjenta rozpoznano dziedziczne zwyrodniałe choroby siatkówki (np. retinopatia barwnikowa)
 • jeśli u pacjenta rozpoznano anatomiczną deformację prącia (np. pacjenci z wykrzywieniem, chorobą Peyroniego)
 • pacjentom co cierpią na leukemię, mnogą szpiczak mnogi, anemię komórkową
 • pacjentom, co przeżywają obostrzenie choroby wrzodowej i skłonności do krwotoków
 • jeśli organizm pacjenta superwrażliwy na składniki, wchodzące do preparatu Levitra
 • jeśli pacjent przyjmuje preparaty z zawartością azotanów (isosorbid dinitrat, nitrogliceryna, isosorbid monoazotan), a także dawcy tlenku azotu
 • jeśli pacjent przyjmuje inhibitory proteaz HIV (ritonavir, indinavir)

Dzieci wieku do lat 16 i kobiety nie mogą przyjmować Levitrę.

Poboczne reakcje przyjęcia preparatu Levitra.

Przy przyjęciu preparatu mogą mieć miejsce następne efekty poboczne:

 • pacjenci mogą odczuwać ból głowy, naruszenia wzrokowe, przyćmiewania, zawroty głowy, podwyższenie aktywności mięśni, senność

Rzadziej:

 • dyspepsję, nudność, podwyższenie poziomu gamma-glutamylotranspeptydazy – GGTP
 • bóle w krzyżu, katar, obrzmienie krtani, Mialgia - ból mięśniowy, podwyższenie poziomu kriatinkinazy

Środki zapobiegawcze i szczególne wskazówki odnośnie aplikacji preparatu.

Jeśli was stale, albo okresowo nękają sercowo-naczyniowe schorzenia, przed stosowaniem jest potrzebna porada u lekarza, ponieważ ryzyko komplikacji, wywołanej przez użycie Levitra, przy aktywności seksualnej, jest duże.

Przed tym, jak usiąść za , przekonacie się, że stan wasz jest w normie po przyjęciu pastylki i pobocznych efektów opisanych powyżej nie obserwuje się. Nie zaleca się zażycje Vardenafil (wchodzącego w skład Levitra) z innymi środkami dla leczenia braku wzwodu prącia (takimi jak sildenafil, tadalafil) ponieważ badania skutków takiego zażycje nie były przeprowadzone.

Terminy i warunki przechowywania Levitra:

Nie należy dawać tableteki dzieciom, a należy przechowywać w bezpiecznym miejscu. Termin przydatności preparatu Levitra jest ustalony do trzech lat z momentu produkcji. Przechowywać pastylki należy w suchym miejscu, temperatura przechowywania musi nie przekraczać 30 stopni Celsjusza.